SIGVARD BERNADOTTE. bord, "Virrvarr", Edsbyverken.

1623849. SIGVARD BERNADOTTE. bord, "Virrvarr", Edsbyverken.

Matbord, skiva med laminat, två underliggande utdragbara skivor. Runda ben. Höjd 74 cm, längd ca 90 cm + 28 x 2, total längd ca 145 cm, bredd 75 cm.

Normalt bruksslitage, repor, skav och någon svag fläck på skiva, laminatet har ett par mindre skador i yttre kanter.

Sigvard Bernadotte (1907–2002)

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 596