LJUSKRONA, empirstil, 1900-tal. Höjd utan kedja ca 63 cm.

162212. LJUSKRONA, empirstil, 1900-tal. Höjd utan kedja ca 63 cm.

Stomme av mässing. Behängd med prismor. Sex ljusarmar. Elektrifierad. Diameter 55 cm.

Bruksslitage, en ljusarm av, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 507