ART DECO MANSCHETTKNAPPAR, GULD DUBBEL.

1618744. ART DECO MANSCHETTKNAPPAR, GULD DUBBEL.

Designer manschettknappar Fühner & Assmus Pforzheim, art deco 1930-tal, stämplad American Doublé och tillverkare Signet, ett par eleganta manschettknappar i åttkantig form med fin geometrisk och blommig gravyr, skyltar ca. 18 x 12 mm, rörliga navettformade motsvarigheter också graverade, totalt 2 stycken, vikt ca. 606 gram.

Mycket välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mycket välbevarad.

Antal besök: 566