1618725. ANTIK GRANAT RING SILVER 925.
Ringen är gjord av 925 silver, så stämplad i ringbandet. Det något upphöjda ringhuvudet på 14 mm diameter är i en rund tvåstegs blommaform helt täckt med rosenskurna granater, ringstorlek 59, innerdiameter 19 mm, vikt ca.. 3,7 gram, mittsten med små tecken på slitage.