ANTIK GRANAT RING SILVER 925.

ANTIK GRANAT RING SILVER 925.
1618725. ANTIK GRANAT RING SILVER 925.

Ringen är gjord av 925 silver, så stämplad i ringbandet. Det något upphöjda ringhuvudet på 14 mm diameter är i en rund tvåstegs blommaform helt täckt med rosenskurna granater, ringstorlek 59, innerdiameter 19 mm, vikt ca.. 3,7 gram, mittsten med små tecken på slitage.

Vackert bevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vackert bevarad.

Antal besök: 713