FIGURER, 2 ST, Vili, DRC/Angola/Kongo-Brazzaville/Gabon, sannolikt 1900-talets första del.

1618412. FIGURER, 2 ST, Vili, DRC/Angola/Kongo-Brazzaville/Gabon, sannolikt 1900-talets första del.

Träskurna, pigmenterade, ögon med insatser av glas.
Höjd 26,5 cm.
Proveniens: Torbjörn Lindells samling, Landskrona.

Kvinnogestalt med lagning, något orstungna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26,5 cm.

Antal besök: 1 419