161657. TOALETTBORD, Karl-johan,1800-talets mitt.
Överdel med ställbar spegel och gallerdekor. Låda med pärlemorbeslag, pelarfot. Längd 92, bredd 47, höjd 137 cm inklusive spegeln.
Repor och sprickor, fanerskador, lagningar, ytslitage. Låst, nyckel saknas.