161459. FICKUR, 2 st, bl.a. Omega, silver, märkt "Bror Kjellberg, Sundsvall, JMP". 1900-talets början.
Omega, märkt "Grand Prix Paris 1900" i boetten, diameter 50 mm, vikt 93 gram. Invar, silver, diameter 50 mm, vikt 88 gram.
Slitage. Invar med hårstråsprickor på urtalan.