HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

161435. HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.

Rödmålat med dekor av växter. Dat 1833.

Ej originalmålning. Bruksslitage.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 653