161418. BYRÅ, Rokoko, syd/mellaneuropa 1700-talets mitt.
Fanerad, blindträ i ek, förgyllda beslag, 2 lådor, sttenskiva. Längd 85, bredd 47, höjd 80 cm.
Omarbetad, lagad, kompletterad, fanérbortfall, sprickor. Stenskiva lagad. Nyckel funkar ej till övre låset.
Nyckel/nycklar finns.