GOLVUR, fodral med mahognyfaner, Karl Johan, 1800-tal.

161289. GOLVUR, fodral med mahognyfaner, Karl Johan, 1800-tal.

Fodral i tre delar. Dekor av lyra.
Pendel och nyckel till en sidodörr finns. Pendel med inristning "o. Roth".
Total höjd ca 238 cm.

Proveniens: Enligt utsago stått på Ludvika Herrgård.

Lod saknas. Slitage, skador, renoverad, kompletterad, omarbetad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total höjd ca 238 cm.

Antal besök: 1 070