FAT, porslin, Japan, Meiji 18/1900-tal.

161077. FAT, porslin, Japan, Meiji 18/1900-tal.

Dekor av figurer och drake, träunderrede medföljer, diameter 61,5 cm., underredets höjd 54 cm.

Glasyrbortfall på undersidan, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 111