GOLVUR, "Medelpadsbrud", 1800-första halva.

160921. GOLVUR, "Medelpadsbrud", 1800-första halva.

Urverk märkt And. Mattsson, Mora, troligen Anders Mattsson. Höjd 215 cm.

Senare renoverad, bemålad och kompleterad. Smärre slitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 289