GUNNAR NYLUND. Parti keramik, Rörstrand.

160463. GUNNAR NYLUND. Parti keramik, Rörstrand.

3 vaser och skål. Höjd 5-18 cm.

Andrahandssortering, tillverkningsdefekter, nagg, bruksslitage.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 949