SKÅP, England, George III.

SKÅP, England, George III.
1604253. SKÅP, England, George III.

Mahogny med inläggningar tidigare ett musikskåp, nu omvandlat till ett skåp, pedimentkrön, inläggningar med pamfletter och blommor, central panel med kopierade förgyllda ”pipor". Interiören omvandlad till ett skåp, ena sidan med en lucka på vars insida en gammal pappersetikett med namn på sånger, två sidofack.
160cm hög x 67cm bred x 48cm djup.

Hela med delar förlust och skador, särskilt dörren på den övre delen, ombyggd för tv eller radio, med ytterligare senare överbyggnad, vänster hand bas skåp låst och tvingas med efterföljande skador, allmänt slitage och stötar i proportion till ålder och konverterad användning.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

The Auction Hub
Antal besök: 1 815