BORD MED LÅDA, gustavianskt, 1700-tal.

160236. BORD MED LÅDA, gustavianskt, 1700-tal.

Bemålat, träskurna dekorer. Kompletterad skiva med intarsia.
Längd 40, bredd 31,5, höjd 72 cm.

Slitage, skador, senare skiva, dekordelar saknas, rester av klistrat papper.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 123