KARMSTOLAR, 6 st. Axel Larsson för Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors.

160152. KARMSTOLAR, 6 st. Axel Larsson för Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors.

Stomme i bok med stoppad sits klädd i blått läder med pärlspik av mässing. Modellen formgiven 1936.

Sprickor, slitage, 2 lösa knappar. En stol med större skador i klädseln.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 589