SEKRETÄR, sk Semanier. Louis XV-stil, sent 1800-tal.

15956. SEKRETÄR, sk Semanier. Louis XV-stil, sent 1800-tal.

Fanerad med intarsiadekor av blomster. Nyckel finns. Längd 71, bredd 36, höjd 121 cm.

Skivan spräckt. Slitage och smärre skador. Torrsprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 159