1591784. ROTTINGSOFFA och ROTTINGBORD, 1900-tal.
Trädgårdssoffa i rotting och bambu, höjd 82 cm, bredd 172 cm, djup 70 cm, sittdjup 54 cm, sitthöjd 37 cm.
Bord i rotting och bambu med rökfärgad glasskiva, Höjd 59 cm, längd 120 cm, bredd 74 cm.
Bruksslitage, märken, rottinglindning har släppt på höger bakben på soffan.