EN RUND GRUND ASK AV BEN.

EN RUND GRUND ASK AV BEN.
1590782. EN RUND GRUND ASK AV BEN.

Tidigt 1800-tal, skruvlocket snidat med de kortlekens fyra färger, 2,8 cm djup x 1 cm hög. Från liknande period en nåldyna, svarvad med koncentriska ringar, med orden ”A Friends Present”, 4,5 cm djup x 1 cm hög. En sköldpaddsskal-fodrad syskyttel och fyra sidentrådspolar av ben och pärlemor, 1800-tal (7)
Egendom från sterbhus, säljs enligt beslut från testamentsexekutörerna.

Olika skador, slitage och brister.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rushbrooks Auctioneers
Antal besök: 425