SMYCKEN, silver, 5 delar samt SKRIN, sten, inköpt i Ryssland. 1900/2000-tal.

15905. SMYCKEN, silver, 5 delar samt SKRIN, sten, inköpt i Ryssland. 1900/2000-tal.

Örhängen 1 par, ringar, diameter ca 5,5 cm.
Armband, importstämplad samt otydliga stämplar, inre omkrets ca 18,5 cm.
Örhängen med markasiter, genombruten dekor, höjd ca 2,5 cm.
Ring, storlek ca 18,5.
Halsband, dekor av löv, längd ca 45 cm.
Skrin, grön sten, längd 10,5, bredd 10,5, höjd ca 9 cm.

Bruksslitage.
Svårstängt lås på armband.
Skrin med lagning, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ring, storlek ca 18,5.

Bruksslitage.
Svårstängt lås på armband.
Skrin med lagning, skador.

Antal besök: 532