L'ENFER DIE HÖLLE LITOGRAFI.

L'ENFER DIE HÖLLE LITOGRAFI.
1584399. L'ENFER DIE HÖLLE LITOGRAFI.

Salvador Dali, L'Enfer/Die Hölle Litografi, Die Apparition des Dis, L'Enfer/Die Hölle, signerad, Chante 34/ 34. Sång: The Apparition of Dis, King of Hell (Från: Divina Comedia/Dante Alighieri/Divine Comedy)
1957-60
Trägravyr på BFK Rives papper | Träsnitt på papper
33 x 26,3 cm.

Bra skick, se bilder.

Gör en kostnadsfri värdering!

1957-60
33 x 26,3 cm.

Bra skick, se bilder.

Antal besök: 534