BARSKÅP, barockstil, 1900-talets mitt.

1581182. BARSKÅP, barockstil, 1900-talets mitt.

Skåp på benställning. Glasat dörrpar med ramande spröjs i metall. Under dessa, en utsvängbar hylla i form av låda.

Rik dekor av bland annat maskaroner, blommor och blad. På böjda ben. Längd ca 90, djup ca 52, höjd ca 167 cm.

Bruksslitage. Nyckel finns ej.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 087