Bestående av: 4 assietter, 4 frukosttallrikar, 4 djupa, 4 tekoppar, 2 kaffekoppar, tekanna, kanna, smörask, saltkar, äggkopp, gräddkanna, 2 marmeladburkar
Proveniens: Villa Fontana, Amorvägen, Lidingö, inköpt tidigt 60-tal
Proveniens: Anita Lindblom.
ett kaffefat med nagg, bruksslitage.