STIG LINDBERG. Servis, 26 delar, "Berså" Gustavsberg.

1578831. STIG LINDBERG. Servis, 26 delar, "Berså" Gustavsberg.

Bestående av: 4 assietter, 4 frukosttallrikar, 4 djupa, 4 tekoppar, 2 kaffekoppar, tekanna, kanna, smörask, saltkar, äggkopp, gräddkanna, 2 marmeladburkar
Proveniens: Villa Fontana, Amorvägen, Lidingö, inköpt tidigt 60-tal

Proveniens: Anita Lindblom.

ett kaffefat med nagg, bruksslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Anita Lindbloms samling

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens: Anita Lindblom.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Anita Lindbloms samling

Antal besök: 14 898