LJUSKRONA med prismor samt TAKLAMPA, metall, glas. 1900-tal.

15787. LJUSKRONA med prismor samt TAKLAMPA, metall, glas. 1900-tal.

Ljuskronans diameter ca 35, höjd ca 30 cm.
Taklampa med glaskupor, tot höjd ca 40 cm.

Slitage. Enstaka nagg på glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 542