MAT och KAFFESERVISDELAR. ca 61 + 16 delar två st modeller Rosenthal Maria och "Botticelli".

15781. MAT och KAFFESERVISDELAR. ca 61 + 16 delar två st modeller Rosenthal Maria och "Botticelli".

8 kaffekoppar med fat.
6 dessertskålar.
1 sockerskål.
1 gräddkanna.

17 djupa, diameter 25,5.
18 flata, diameter 25,5.
12 flata, diameter 21,5
6 assietter, diameter 17,5.
1 såssnipa.
2+2+1 uppläggningsfat.
1 djupt uppläggningsfat.
1 soppterrin.

Slitage och enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 kaffekoppar med fat.
6 dessertskålar.
1 sockerskål.
1 gräddkanna.

17 djupa, diameter 25,5.
18 flata, diameter 25,5.
12 flata, diameter 21,5
6 assietter, diameter 17,5.
1 såssnipa.
2+2+1 uppläggningsfat.
1 djupt uppläggningsfat.
1 soppterrin.

Slitage och enstaka nagg.

Antal besök: 1 037