157702. SOFFA, Gustaviansk stil, 1900 talets början.
Avsmalnande kannelerade ben med bladhölster, dekorerat med pärldekor akantusblad och festong. skurna lejonmaskaroner.
Längd ca 190 cm.
fläckar på klädsel.
Bruksslitage.
Repor/slagmärken/färgbortfall.