SERVISDELAR, ca 65 delar, flintgods, "Wexiö", Gustafsberg, 1900-talets början.

157682. SERVISDELAR, ca 65 delar, flintgods, "Wexiö", Gustafsberg, 1900-talets början.

Två terriner. Den stora terrinens längd 32 cm.
Assietter. Diameter 16 cm.
Såsskål.
5 uppläggningsfat/skålar.
Djupa tallrikar, 12 st. Diameter 26 cm.
Flata tallrikar, 12 st. Diameter 26 cm.
Flata tallrikar, 11 st. Diameter 23 cm.
Flata tallrikar, 2 st. Diameter 26 cm.
Två mindre uppläggningsfat.

Bruksslitage, den största terrinen med smärre spricka, såsskålen samt de två mindre uppläggningsfat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Assietter. Diameter 16 cm.
Såsskål.
5 uppläggningsfat/skålar.
Två mindre uppläggningsfat.

Antal besök: 751