PICKNICKSET, "Coracle", England, 1920/30-tal.

1576461. PICKNICKSET, "Coracle", England, 1920/30-tal.

Tekanna med rechaud och tillhörande bränsleflaska, tändsticksetuie, metalldosa, mjölkflaska, 2 koppar med fat, samt 2 teskedar. Korgväska av flätad pil.

Slitage, sannolikt saknas sandwichask, troligtvis bitvis kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 866