PARTI DIVERSE, Vägghylla, 1 par ljusstakar tenn, taklykta samt skulptur. 1900-tal.
15764. PARTI DIVERSE, Vägghylla, 1 par ljusstakar tenn, taklykta samt skulptur. 1900-tal.
Vägghylla i mahogny med dekor i mässing, längd 49 cm.
1 par ljusstakar med två ljusarmar, tenn, höjd 23 cm.
Skulptur i järn på träsockel, monogramsignerad CEB, höjd 13,5 cm.
Taklykta, metall, glas, höjd ca 35 cm.
Slitage. Hyllans dekor bucklor, ljusstakar något skeva. Taklyktans bottendekor med skador.