BUNZLAU KERAMISK TEKANNA.

BUNZLAU KERAMISK TEKANNA.
1574944. BUNZLAU KERAMISK TEKANNA.

Keramisk produktion i Bunzlau går tillbaka till 1500-talet, när rikt dekorerade konsument- och konstföremål redan producerades då.
Tekanna, stämplad på botten med namnet: Julius Paul.
Mått, ca. 16 x 16 cm.

Bra.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått, ca. 16 x 16 cm.

Bra.

Auction Now
Antal besök: 797