157435. PARTI PORSLIN (27), bl.a Gustavsberg, Upsala-Ekeby, Rosenthal, 1900-tal.
12 delar i serien "Sultan", Gustavsberg.
Skål Upsala-Ekeby, 12 förgyllda kaffeskedar, en kaffekopp i jugend "Viola" från Rosenthal.
Varierande slitage på Sultan-serien, i övrigt bruksslitage.