SAMOVAR med FAT, mässing, Ryssland Tula, 1800/1900-tal.

157418. SAMOVAR med FAT, mässing, Ryssland Tula, 1800/1900-tal.

Dekor av stämplar samt Rysk text. Fatet med dekor av dubbelörn. Höjd 47 cm.

Bucklor samt bruksslitage, Möjligen saknas delar på toppen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 788