Häst med manlig ryttare. Signerad. Höjd 35 cm. Längd 35,5 cm
1930-tal.
Referenslitteratur Åke Holm, Keramiker och Skulptör- Ronny Rudolf och Rolf Lindstrup, se sida 194.
1930-tal.