STOLAR, ett par, "Fanett",Ilmari Tapiovaara för Edsbynverken, 1950/60-tal.

156873. STOLAR, ett par, "Fanett",Ilmari Tapiovaara för Edsbynverken, 1950/60-tal.

Bok och teak. Brännstämplade.

Bruksslitage, repor och märken, ena stolens ryggspjälor något lösa i fogarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bok och teak. Brännstämplade.

Antal besök: 814