TVÄTTKORG, 1900-tal, flätad rotting.

1565922. TVÄTTKORG, 1900-tal, flätad rotting.

med ledad topp, bärhandtag och duk fodrad inredning, målade K. på sidorna.
92cm bred, 54cm lång, 54cm djup.

Bruksslitage och skador, ett fäste saknas, lite dammigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

The Auction Hub
Antal besök: 941