AINA STENBERG, julservis, "Tomtejul" Rörstrand 71 delar.

1563848. AINA STENBERG, julservis, "Tomtejul" Rörstrand 71 delar.

12 st tallrikar, diameter 24,5 cm, 12 st djupa tallrikar, diameter 21 cm, 10 st assietter, diameter 17 cm, 6 st gröttallrikar, 9 stycken kaffekoppar med fat, mjölkkanna, 10 st glöggmuggar, glöggpanna, grötskål, diameter 24 cm, 2 st fat, längd 37,5 cm, karott, sockerskål, tillbringare, höjd 15,5 cm samt en ljusstake.

Smärre bruksslitage, en kaffekopp samt en glöggmugg med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 237