155991. GARDINSTÄNGER 4 st samt vägghållare, 1900-tal.
4 st gardinstängen, total längd ca 190 - 282 cm.
8 st vägghållare, total höjd ca 36 cm.
En dekorknopp till vägghållare saknas. Dekorknoppar ej fullt tillhörande. Slitage, färgbortfall, fläckar, sprickor, hål, delvis senare bemålade.