12 djupa tallrikar 12 assietter 1 såsskål 12 mattallrikar. Diameter 24 cm 4 uppläggningsfat. Längd 22-31 cm 4 skålar. Lämgd 22-27 cm.
Ställvis krackelyr och slitage samt någon nagg.