MATSERVISDELAR, 45 stycken, flintgods, Rörstrand.

1559241. MATSERVISDELAR, 45 stycken, flintgods, Rörstrand.

12 djupa tallrikar
12 assietter
1 såsskål
12 mattallrikar. Diameter 24 cm
4 uppläggningsfat. Längd 22-31 cm
4 skålar. Lämgd 22-27 cm.

Ställvis krackelyr och slitage samt någon nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 djupa tallrikar
12 assietter
1 såsskål
4 skålar. Lämgd 22-27 cm.

Antal besök: 501