SPEGEL, Empire, Johan Martin Berg, Göteborg (ca1772-1852).

155687. SPEGEL, Empire, Johan Martin Berg, Göteborg (ca1772-1852).

Förgylld och bronserad med svartmålade partier, dekor i form av växtslingor, brutet krön. Slipat originalglas. Göteborgs hallstämpel samt brännmärkt iMB. H 91.

Slitage. Mindre märken och repor. Liten skada på spegelns yttre kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 579