BÅRD BREIVIK, JAN HÅFSTRÖM OCH ANDERS KNUTSSON.

1554334. BÅRD BREIVIK, JAN HÅFSTRÖM OCH ANDERS KNUTSSON.

Multipel i tre delar, "Materia/minne", signerad och daterad 1982. Objekt av laminerat björkträ, längd 36,5 cm. Signerat Bård Breivik, sandgjuten aluminiumrelief bearbetad med saltsyra 15x18 cm, signerad Jan Håfström samt vax/oljemedium på duk med lysande pigment uppklistrad på
kartong 17,5x14 cm, signerad Anders Knutsson
Förpackad i kartong och med tillhörande bok.

Kartong med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kartong med slitage.

Antal besök: 869