1553512. PARTI KONSTBÖCKER, Bonnard, Matisse och Picasso.
Eiler Bille, Picasso Surrealisme Abstrakt Kunst, Forlaget Helios, Köpenhamn, 1945. Kartonnage i kassett.
Bonnard Seize Peintures, Editions du Chene, Paris, 1944
Matisse Seize Peintures, Editions du Chene, Paris, 1943
Picasso Seize Peintures, Editions du Chene, Paris, 1943.
Picasso Surrealisme ... med hanteringsspår och smärre skador på rygg, kassett med skador och slitage.
Samtliga Editions du Chene: mappar med skador och slitage, invändigt med smärre gulnad och kantskador. Bonnard invändigt med kantgulnad på montageblad.