FICKUR, 5 st, bl.a. Gallone, Havila och Athos. 1900-talets första del.

155273. FICKUR, 5 st, bl.a. Gallone, Havila och Athos. 1900-talets första del.

1 st. Galonne, diameter 50 mm.
1 st. Havila med kedja, diameter 50 mm.
1 st. Athos, diameter 48 mm, kedjans 25 cm.
1 st. Remontoir, diameter 48 mm.
1 st. mormorsur, diameter 36,5 mm.

Galonne, slitage. Havila, slitage, repor och märken på urtavlan.
Athos, diameter 48 mm, slitage, kronan saknas, små bucklor.
Remontoir, diameter 48 mm, slitage skadad urtavla och visare, spricka på glaset, boettens baksida lös. Mormorsur, bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 711