PARTI SILVER, 5 delar, bland annat soppslev AGH troligen 1875.

15512. PARTI SILVER, 5 delar, bland annat soppslev AGH troligen 1875.

Soppslev med träskaft, AGH troligen 1875, längd ca 39 cm.
Bägare med grepp, otydlig mästarstämpel, 1836, tot höjd ca 4,5 cm.
Flakong i glas med lock i silver, tot höjd ca 12 cm.
Sked, Norge, längd ca 11,5 cm.
Puderdosa, CGH 1949, ca 7x7 cm.

Slitage. Lock till flakong löst, glas med nagg. Bägare med grepp med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 062