STOP, 2 st, tenn, Sverige, 1800-tal.

154393. STOP, 2 st, tenn, Sverige, 1800-tal.

Varav en stämplad Johan Fredrik Gellerstedt, 1798-1818/36 Härnösand. Höjd ca 19,5 resp 20 cm.

Slitage och repor, bucklor, omfattande skador, lagningar, ett stop med senare påskrift undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 755