Varav en stämplad Johan Fredrik Gellerstedt, 1798-1818/36 Härnösand. Höjd ca 19,5 resp 20 cm.
Slitage och repor, bucklor, omfattande skador, lagningar, ett stop med senare påskrift undertill.