SALONGSBORD, 1800-talets senare del.

154214. SALONGSBORD, 1800-talets senare del.

Rikt skuren dekor av bland annat kedjegirlajnger, urnor och snäckor. Bordsskiva med vapensköld utan dekor samt öppen krona.
Längd 112 bredd 66 höjd 77,5 cm.

Smärre slitage, lagningar, enstaka skador/avslag, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 672