154189. W. KRAUS. Las Hiranderas.
(19/1900-talets copyist)
Las Hiranderas (Spinnarna) eller Fabeln om Arachne
olja/duk, 94 x 138 cm, oramad, signerad. u. re. W. Krauss,, (efter målningen av Diego Velazquez från 1657).
(19/1900-talets copyist)