154185. SERVISDELAR, ca 48 delar, porslin, Gustavsberg, 1900-tal.
Bestående av: 8 djupa tallrikar, 17 mattallrikar, 5 assietter, 11 förrättstallrikar, terrin med lock, 1+1+1+2 uppläggningsfat, uppläggningsskål.
Slitage, nagg, missfärgningar, sprickor.