Dekor i flytande blått.
10 djupa tallrikar 25 cm diam.
12 djupa tallrikar 22 cm diam.
12 förrättstallrikar
21 assietter, 17,5 cm diam.
15 flata tallrikar, 25 cm diam.
9 uppläggningsfat, längd 25-40 cm.
2 st såssnipor.
NOTERA ATT FÖREMÅLEN ÄR PLACERADE I HÄSSLEHOLM.
Ålders- och bruksslitage. Nagg förekommer.