MATSERVIS 81 delar, Gustavsberg Albany, tidigt 1900-tal.

153959. MATSERVIS 81 delar, Gustavsberg Albany, tidigt 1900-tal.

Dekor i flytande blått.
10 djupa tallrikar 25 cm diam.
12 djupa tallrikar 22 cm diam.
12 förrättstallrikar
21 assietter, 17,5 cm diam.
15 flata tallrikar, 25 cm diam.
9 uppläggningsfat, längd 25-40 cm.
2 st såssnipor.

NOTERA ATT FÖREMÅLEN ÄR PLACERADE I HÄSSLEHOLM.

Ålders- och bruksslitage. Nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor i flytande blått.
12 förrättstallrikar
21 assietter, 17,5 cm diam.
2 st såssnipor.

Antal besök: 3 739