HERTHA BENGTSSON. SERVIS, Koka blå, Rörstrand, 51 delar.

153766. HERTHA BENGTSSON. SERVIS, Koka blå, Rörstrand, 51 delar.

4 uppläggningsfat, 3 karotter, 1 skål, 5 tekoppar med fat, sockerskål, Tekanna, 22 tallrikar i olika storlekar, 6 äggkoppar, gräddkanna.

8 tallrikar med nagg, ålders och bruksslitage.

Hertha Bengtson (1917–1993)

Gör en kostnadsfri värdering!

Hertha Bengtson (1917–1993)

Antal besök: 12 805