18 st mattalrikar, diameter 25 cm
18 st mindre mattallrikar, diameter 22,5 cm
12 st djupa tallrikar, diameter 25 cm
12 st assietter, diameter 18 cm
8 st uppläggningsfat, diameter från 23 cm upp till 46 cm
5 st skålar, diameter från 20 cm upp till 27 cm
2 st såsskålar, höjd 12 cm
Soppterrin på fat, höjd 32 cm.
Bruksskick och några kantnagg.
2 st såsskålar, höjd 12 cm